Kiến thức

Volmer: Soome valmistab ette töörände lubamist ka laevadega-Eesti-Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Bạn đang xem: Volmer: Soome valmistab ette töörände lubamist ka laevadega-Eesti-Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Volmer: Soome valmistab ette töörände lubamist ka laevadega

Märt Volmer. FOTO: Tairo Lutter/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Soome ametnikud valmistavad ette otsust lubada tööle sõita ka laevadega, ütles välisministeeriumi asekantsler Märt Volmer, edastas

rahvusringhäälingu uudisteportaal

.

Eesti ja Soome vahelise töörände taastamise töörühma kohtumine ei toonud kindlust rände taastamise kohta, kuid Soome ametnikud valmistavad ette otsust lubada tööle sõita ka laevadega, vahendas uudustesaade «Aktuaalne kaamera». Iganädalasel kohtumisel osalesid ministeeriumide, terviseameti, piirivalve ja politsei ametnikud.

Välisministeeriumi asekantsler Märt Volmer rääkis, et Soome põhjendab ainult lennukiga töörände lubamist oma kriisist väljumise strateegia järgimisega, mille esimene samm on lennuliikluse avamine, millele järgneb muu transport nagu näiteks laevad.

«Eks need olidki meie sõnumid, et need Soome põhjendused ei ole enam väga pädevad, sest me oleme juba selle probleemi algusest peale töötanud sadamate, laevafirmadega selleks, et ei oleks ühtegi probleemi. Juba mitu kuud ei saa laeva peale ükski inimene, kellel ei ole negatiivset testi ette näidata. Järjekordi seal ei teki,» sõnas Volmer.

Soome valitsus teeb uue otsuse järgmisel nädalal. «On hea, et see on piisavalt enne jaanipäeva ja nii palju me töögrupi liikmete jutu põhjal saame aru, et nad igal juhul valmistavad ette seda otsust, et tööränne avada ka laevadega. Kas ettevalmistus viib otsuseni ja kas valitsus selle otsuse ka lõpuks vastu võtab, seda kinnitada ei saa,» ütles Volmer.

Eesti pole saanud vastust küsimusele, millise nakatumise arvu juures avatakse tööränne. Turismi puhul on see 25 nakatunut 100 000 inimese kohta viimase kahe nädala jooksul.

Volmeri sõnul on Soome ametiühingud juba protesteerinud ja lubanud isegi sadamates streigi välja kuulutada Soome otsuse peale. «Nii et neil on oma ametiühingutega, oma inimestega probleeme, ja need kasvavad,» sõnas Volmer.

Euroopa Liidus on kokku lepitud, et töörännet ei piirata. Euroopa komisjon analüüsib nii töörände piiramist kui ka lennutranspordi eelistamist laevadele.

Chuyên mục: Kiến thức

Related Articles

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Back to top button